İletişim

Kliniğimiz Sabah 09.00'dan Gece 00.00'a kadar hizmetinizdedir.

info@irmethospital.com
(+90) 282 725 44 44
   
 
 
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi  
İmplant  
Ortodonti  
Diş Estetiği  
Kanal Tedavisi (Endodonti)  
Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)  
Protez  
Dişeti Hastalıkları Tedavisi  
20 Yaş Diş Çekimi  
Hamilelikte Diş Tedavisi  
Panoramik Röntgen Çekimi  
3 Boyutlu Diş Tomografisi  
 

Alt ve üst çeneler ile diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ile uğraşan bir diş hekimliği branşıdır. Çapraşık ve kötü konumlanmış dişleri temizlemek daha zor olduğu için, periodontal (dişeti) hastalıklara yakalanma ve diş çürüğüne bağlı olarak dişlerin erken kaybedilmesi riski vardır. Ayrıca çene kaslarında daha fazla baskıya neden olarak; Temporomandibular eklem bozukluklarına ve böylece baş ağrısına, sırtta, ve omuzda ağrıya neden olabilirler.

Çapraşık dişler aynı zamanda görünüşünüzü de etkiler. Ortodontik tedavi ile daha sağlıklı bir ağıza, daha etkileyici bir görünüme ve daha uzun süre ağzınızda kalacak dişlere sahip olabilirsiniz. Bu branşda çalışma yapan diş hekimine ortodontist adı verilir. Ortodontist olabilmek için diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ortodonti doktorası yapmak gerekmektedir.

Ortodonti, çene uyumsuzlukları ve diş çapraşıklıklarının teşhisi, tedavisi ve önlenmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır.


Ortodontik Tedaviye Ne Zaman Başlanmalıdır?

Kalıcı dişlerin çıkmaya başladığı dönem olan 6-7 yaşlarında çocukların bir ortodontiste muayene ettirilmesi önemlidir. Bu dönemde çene ilişkilerinde ileride oluşabilecek bozukluklar öngörülüp çene gelişimi yönlendirilerek  kolay ve etkili bir şekilde çözümlenebilir. Sadece dişler düzeyinde yapılacak tedavilerde genelde tüm daimi dişlerin çıkması (11-12 yaş civarı) beklenir. Buna muayene sonrası ortodontist karar verecektir.

Ortodontik Tedavi Kaç Yaşına Kadar Uygulanabilir?

Ortodontik tedavi için bir üst yaş limiti yoktur. her yaşta uygulanabilir, sadece yaş ilerledikçe kemik yapısında meydana gelen değişim nedeniyle tedavi biraz daha uzun sürebilir.

 
 
   
  İletişim ve Ulaşım
www.irmethospital.com
www.irmetestetik.com
 
0 282 725 44 44
0 282 725 44 40
Namık Kemal Bulvarı No: 17-21 Tekirdağ / Çerkezköy
 
 
Copyright © 2013 İrmet Hospital. Tüm Hakları Saklıdır.